Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

W Niepublicznym Technikum w Opatowie podsumowano działania w ramach Europejskiego Dnia Umiejętności. Zobacz zdjęcia i film

Sandra Krakowiak
Sandra Krakowiak
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
W piątek, 8 grudnia w Niepublicznym Technikum imienia generała Władysława Andersa w Opatowie podsumowano roczne działania w ramach Europejskiego Dnia Umiejętności.

W Niepublicznym Technikum w Opatowie podsumowano działania w ramach Europejskiego Dnia Umiejętności

W ramach Europejskiego Dnia Umiejętności uczniowie i nauczyciele Niepublicznego Technikum imienia generała Władysława Andersa przez cały rok prowadzili mnóstwo działań edukacyjnych.

Na początku roku szkoła podpisała też porozumienie o współpracy z Politechniką Świętokrzyską. Profesor doktor habilitowany Artur Maciąg prorektor Politechniki Świętokrzyskiej podkreśla, że uczelnia prowadzi mnóstwo podobnych działań ale te związane z opatowską placówką zasługują na wyróżnienie. - Współpracujemy z wieloma szkołami, ale tutaj żywość tej umowy polega na tym, że autentycznie współpracujemy ze sobą. Uczniowie mogą korzystać z naszych materiałów i wiedzy naszych nauczycieli i rzeczywiście z tego korzystają uczniowie. Cieszymy się, że możemy pokazać nasze zaplecze dydaktyczne i że uczniowie tej szkoły w przyszłości mogą się stać naszymi studentami, bo przecież mamy wiele kierunków, między innymi informatykę, teleinformatykę i wiele innych kierunków inżynierskich – dodał prorektor.

Młodzi ludzie mogą kształcić się tutaj na kierunkach technik stylista i technik informatyk a uczniowie dzięki temu, że szkoła korzysta z programu Erasmus + odbywają wiele ciekawych praktyk zagranicznych. Na szkolenia wyjeżdżają także nauczyciele tej placówki.
- To projekt edukacyjny 3 E – Learning, w którym bierzemy udział. To międzynarodowy projekt związany z tworzeniem gry edukacyjnej związanej z przedsiębiorczością czyli wspomaganiem młodzieży w tworzeniu własnego biznesu. W projekcie biorą udział kraje takie jak Polska, Włochy, Słowenia, Portugalia i Turcja - mówi Hubert Grześkiewicz nauczyciel przedmiotów informatycznych.

Podczas konferencji podsumowującej działania szkolne odbyły się także warsztaty szycia, makijażu, fotografii i druku 3D. W Mikołajkowym Turnieju e- sportowcy. Hubert, uczeń klasy III mówi, że to wspaniałe, że szkoła daje możliwość rozwoju.
- Zaczęło się od dziecka, kręci mnie to po prostu i lubię grac w gry. Szkoła daje mi taką możliwość w różnych turniejach, na Mikołajkowym czy na E- Sport Challange. Jest po prostu super ze strony szkoły, już pojawiają się pierwsze sukcesy i to mnie cieszy – mówi Hubert uczeń klasy III ZDZ w Opatowie.

Robert Filipczak wizytator Kuratorium Oświaty w Kielcach zauważył, że opatowska szkoła jest małą placówką ale świetnie działającą.
- Zawsze to zauważam podczas uroczystości, na które jestem zapraszany tutaj do szkoły. Widzę tę bardzo dobrą organizację i wysoki poziom tego co się tutaj, pod względem dydaktycznym, organizacyjnym a także mając na względzie to wszechstronne wychowanie w duchu patriotyzmu dzieje – wyjaśnia.

Goście zaproszeni na uroczyste podsumowanie działań w ramach Europejskiego Dnia Umiejętności podkreślali wysokie kompetencje kadry i dyrekcji. Szkoła współpracuje z wieloma szkołami podstawowymi na terenie powiatu opatowskiego.
Dyrektor Niepublicznego Technikum imienia generała Władysława Andersa, Joanna Młynarska mówi, że sukces jest możliwy dzięki dobrej współpracy.

- Jestem bardzo dumna z moich uczniów, nauczycieli i wszystkim osiągnięć. To jest potwierdzenie tego, że szkoła ma sens istnienia. Różne wydarzenia pokazują, że szkoła kształci w zawodzie technik informatyk i technik stylista bardzo celowo

– zauważa dyrektor i dodaje, że dobre kształcenie to także zasługa dobrej kadry pedagogicznej. - Mam szczęście pracować z nauczycielami, którzy są nauczycielami z pasją, im się chce rozwijać siebie i uczniów i to jest przepis na sukces tej szkoły.

Joanna Młynarska dyrektor dyrektor Niepublicznego Technikum imienia generała Władysława Andersa została laureatką EDUinspiratora 2023, nagrody przyznawanej przez  Fundację Rozwoju Systemu Edukacji. Jej projekt „Cyfrowa Hiszpania – najlepszym startem w życie zawodowe” wyróżniono za innowacje w kształceniu zawodowym i rozwój lokalnego wolontariatu.

Zobaczcie zdjęcia

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na opatow.naszemiasto.pl Nasze Miasto