MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Mnóstwo osób na spotkaniu z Adamem Brudkowskim w opatowskiej bibliotece. Promował swoją książkę

OPRAC.:
Sandra Krakowiak
Sandra Krakowiak
W Powiatowej i Miejsko - Gminnej Bibliotece Publicznej w Opatowie odbyło się spotkanie z Adamem Brudkowskim, opatowianinem, który w ostatnim czasie wydał książkę „kręgi wspomnień”
W Powiatowej i Miejsko - Gminnej Bibliotece Publicznej w Opatowie odbyło się spotkanie z Adamem Brudkowskim, opatowianinem, który w ostatnim czasie wydał książkę „kręgi wspomnień” Marian Sus/Powiatowa i Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Opatowie/facebook
W Powiatowej i Miejsko - Gminnej Bibliotece Publicznej w Opatowie odbyło się spotkanie z Adamem Brudkowskim, opatowianinem, który w ostatnim czasie wydał książkę „Kręgi wspomnień”. To był czas wspomnień o naszym pięknym mieście.

Wieczór wspomnień w bibliotece w Opatowie

Za nami pełne emocji, wzruszeń popołudnie wypełnione wspomnieniami i historią ludzi oraz miejsc związanych z Opatowem i ziemią opatowską, o których często wiemy tylko z opowiadań i przykurzonych, starych fotografii. 17 kwietnia Powiatowa i Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Opatowie gościła Adama Bogumiła Brudkowskiego, mieszkańca Opatowa, który od pokoleń związany jest z ziemią opatowską.

Wyjątkowy gość i bohater wydarzenia zaprezentował książkę, której jest autorem: „Kręgi wspomnień”. Nietuzinkowa publikacja jest owocem wieloletniej pracy autora, który przywołuje w niej swoje najważniejsze wspomnienia związane z dziejami własnej rodziny.

Spotkanie moderowali Małgorzata Małkiewicz, Andrzej Nowak-Arczewski oraz Zbigniew Nogal. Cytując fragmenty książki, przywołując fakty z życia autora i osób opisanych w książce, prowadzący zachęcili do lektury.

Fotograficzna pamięć Adama Brudkowskiego pozwoliła na ciekawe wspomnienia i opowieści o ludziach i wydarzeniach, które miały dla niego ogromne znaczenie i wpłynęły na życiowe wybory. Jego narracja, pełna emocji wzruszeń i szczegółów przeniosła słuchaczy w magiczny świat przeszłości pełnych postaci, miejsc, wydarzeń związanych z Opatowem i ziemią opatowską. Wspomnienia przelane na karty książki to świadectwo minionych czasów – znajdziemy tu codzienne życie pana Adama, jego bliskich, jak również rodzin zamieszkujących Opatów na przestrzeni dziesiątek lat, sąsiadów, znajomych, współpracowników. Fakty z życia rodziny i powojenne losy jej członków powiązane są z historią miasta i regionu.

Podczas spotkania autor podzielił się swoimi refleksjami na temat wieloletniej pracy w Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Opatowie oraz wyzwań związanych z pełnioną funkcją Dyrektora placówki.

Spotkanie przerodziło się we wspólne wspomnienie uczestników, mieszkańców naszego miasteczka – o losach dziadków, pradziadków, sąsiadów, którzy kiedyś opowiadali nam co wydarzyło się w ich życiu. Niezwykły przekaz emocjonalny spowodował, że nie obyło się bez wzruszeń, łezki w oku, zarówno samego Autora „Kręgów wspomnień”, jak również uczestników spotkania. Odkrywanie losów swoich bliskich, przyjaciół, sąsiadów to także przekazywanie i upamiętnianie historii małych Ojczyzn. Tylko dzięki tradycjom i więziom rodzinnym może przetrwać to co najcenniejsze – nasza tożsamość narodowa. Każdy z nas jest cząstką historii, a swoim życiem tworzymy nowe dzieje. Podkreślali to w dyskusji uczestnicy spotkania, zaznaczając jak ważna dla lokalnej społeczności, kolejnych pokoleń jest książka pana Adama Brudkowskiego. Świadczy o tym również liczba uczestników. Opatowska książnica dosłownie „pękała w szwach”.

„Kilkugodzinne wydarzenie zakończyło się sesją autografów, podczas której każdy z uczestników przy kawie i swojskich wypiekach miał okazję na osobiste spotkanie z Autorem. Pan Adam z uśmiechem na twarzy odpowiadał na liczne pytania, dzielił się refleksjami, anegdotami. Atmosfera spotkania była niezwykle serdeczna i przyjazna, wręcz rodzinna. Fantastyczne godziny spędzone z Panem Adamem Brudkowskim, Jego Rodziną i gronem mieszkańców ziemi opatowskiej przeszły do historii jako jedno z najciekawszych wydarzeń kulturalno-literackich organizowanych przez naszą Bibliotekę. Opatowska Książnica, jak również uczestnicy długo będziemy wspominać to nietuzinkowe spotkanie. Gratulujemy Panu Adamowi Bogumiłowi Brudkowskiemu sukcesu wydawniczego. Serdecznie dziękujemy Autorowi i Rodzinie, Państwu Dorocie i Zbigniewowi Gubernat, Jerzemu Brudkowskiemu, Małgorzacie Małkiewicz za ogromne osobiste zaangażowanie w przygotowaniu wydarzenia. Dziękujemy osobom prowadzącym Pani Małgorzacie Małkiewicz, Panu Andrzejowi Nowak-Arczewskiemu, Panu Zbigniewowi Nogalowi oraz wszystkim, którzy uczestniczyli w spotkaniu. Było fantastycznie” – napisano w mediach społecznościowych opatowskiej książnicy.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Tragiczne zdarzenie na Majorce - są zabici i ranni

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na opatow.naszemiasto.pl Nasze Miasto