Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Innowacyjny program w Zakładzie Doskonalenia Zawodowego w Opatowie. Pokażą swoje projekty modowe w wirtualnej rzeczywistości

Sandra Krakowiak
Sandra Krakowiak
Projektanci mody z Opatowa pokażą swoje projekty w wirtualnej rzeczywistości za pomocą gogli VR. Więcej na kolejnych zdjęciach.
Projektanci mody z Opatowa pokażą swoje projekty w wirtualnej rzeczywistości za pomocą gogli VR. Więcej na kolejnych zdjęciach. Sanda Krakowiak
Uczniowie klas: technik stylista i technik przemysłu modowego będą mogli za pomocą specjalnej aplikacji i kamery do wykonywania fotografii w 360 i 180 stopniach będą mogli swoje prace zobaczyć w wirtualnym świecie. W czwartek, 8 grudnia Szkoły Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Opatowie podpisała umowę z firmą CinematicVR. .

Z aplikacji, którą stworzyła firma CinematicVR korzystają znani projektanci, między innymi Maciej Zień.
- To jest wspaniałe wydarzenie dla naszych uczniów – mówi Joanna Młynarska, dyrektor Szkoły Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Opatowie. - Aplikacja daje niesamowite możliwości naszym uczniom – dodaje.

Dzięki kamerce i aplikacji uczniowie kierunku technik stylista i technik przemysłu modowego będą mogli zobaczyć efekty swojej pracy ale również będą mogli je zobaczyć inni wyjaśnia Krzysztof Kijanka, nauczyciel przedmiotów zawodowych.

- Produkty, które stworzą czyli jakieś makijaże, ubiory i fryzury będą fotografować tą kamerką i zamieszczamy to zdjęcie w aplikacji. No i to zdjęcie będzie już dostępne w aplikacji VR i zostaje przeniesiona w wirtualną rzeczywistość – tłumaczy i dodaje, że dzięki aplikacji jednym kliknięciem można zmienić wygląd, ubiór,makijaż czy fryzurę.
- Prace uczniów będą zamieszczone na platformie wirtualnej a inni będą mogli, oczywiście za pomocą gogli VR zobaczyć to co stworzyli nasi uczniowie – mówi. Nauczyciel informuje, że aplikacja jest w fazie testowej. Później będzie ogólnodostępna.

Szkoła stawia na rozwój myślenia – będą warsztaty szachowe

Szkoła podpisała także umowę ze Świętokrzyskim Związkiem Szachowym dotycząca współpracy.
Jak mówi Jarosław Choina. wiceprezes Świętokrzyskiego Związku Szachowego współpraca będzie dotyczyła na pewno organizowania turniejów szachowych czy warsztatów.
- Na dzień dzisiejszy to jedyna szkoła, z którą współpracujemy. Myślę, że będzie to szeroko rozumiana współpraca, pewnie jakieś turnieje, pomoc dydaktyczna – mówi Jarosław Choina.

Joanna Młynarska mówi, że w ramach współpracy szkoła będzie prowadziła regularne zajęcia.
- Życzyłabym sobie i uczniowie również, żebyśmy mogli takie warsztaty szachowe z przedstawicielami Świętokrzyskiego Związku Szachowego prowadzić na terenie szkoły ale także chcielibyśmy organizować turnieje szachowe o zasięgu powiatowym – dodaje dyrektor. - Chcemy szachy rozpropagować, bo jest to taka dyscyplina, która uczy myślenia strategicznego co jest niezbędne we współczesnym świecie – mówiła.

Będzie też trening mentalny dla e-sportowców

Szkoła podpisała również umowę o współpracy z Polskim Towarzystwem Treningu Mentalnego. Jak mówi doktor Marek Graczyk, dziekan Instytutu Psychologii w Staropolskiej Akademii Nauk Stosowanych w Kielcach oraz prezes Polskiego Towarzystwem Treningu Mentalnego, porozumienie obejmuje możliwość odbywania praktyk przez studentów uczelni ale także przygotowania psychologicznego e- sportowców.
- Muszę powiedzieć, ze jestem zachwycony tym miejscem. To z jednej strony miejsce bardzo patriotyczne a z drugiej bardzo nowoczesne. Jestem psychologiem sportu od 40 lat, budowałem w Polsce psychologię sportu w Polskim Komitecie Olimpijskim jak również w Polskim Towarzystwie Psychologicznym. A ponieważ dzisiaj jest tutaj, turniej e- sportowy to przyjechałem zobaczyć jak to wygląda. Byłem na kilku Igrzyskach Olimpijskich ale z e- sportem do czynienia jeszcze nie miałem – dodaje.

Jak przyznaje doktor Graczyk, że głównie współpraca będzie polegała na nauczeniu się umiejętności mentalnych.
- Począwszy od igrzysk nowożytnych, psychologia sportu, jest obszarem szkolenia sportowego. Baron Pierre de Coubertin, twórca igrzysk nowożytnych stworzył taki właśnie model szkolenia. Mówi się, że to są takie trzy nogi szkolenia: szkolenie motoryczne czyli kondycja, szkolenie techniczno – taktyczne i szkolenie mentalne czyli to co zawodnik musi nabyć w zakresie siły i odporności psychicznej. Przy dzisiejszym wyszkoleniu, mówimy, że głowa zwycięża – powiedział Marek Graczyk.

Jak co roku, tradycyjnie z okazji Mikołajek, uczniowie klas e-sportowych organizują "Mikołajkowy Turniej E-sportowy". W tym roku gościem specjalnym był właśnie doktor Marek Graczyk, certyfikowany psycholog sportu EFPA / EuroPsy, psycholog sportu klasy mistrzowskiej- superwizor.

Zobaczcie galerię zdjęć

od 7 lat
Wideo

Reklamy "na celebrytę" - Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na opatow.naszemiasto.pl Nasze Miasto