„Świętokrzyskie orły” grały na stadionie OKS w Opatowie. Zwyciężyła drużyna Galacticos KSZO Milan

Anna Śledzińska
Zawodnikom gratulowała wiceminister sportu Anna Krupka.
Zawodnikom gratulowała wiceminister sportu Anna Krupka. archiwum prywatne
Opatów był gospodarzem drugiego z kolei turnieju „Świętokrzyskie Orły” Otwarte Mistrzostwa Piłki Nożnej o Puchar Wolnej Polski, w sobotę 11 czerwca.

Świętokrzyskie Orły rywalizowały w Opatowie

„Świętokrzyskie Orły” 2022, to Otwarte Mistrzostwa Piłki Nożnej o Puchar Wolnej Polski, składające się z cyklu turniejów piłkarskich w kategorii U-11, które w czerwcu i we wrześniu odbywają się w województwie świętokrzyskim. W turniejach udział bierze półtora tysiąca dziewcząt i chłopców.

Do udziału w turnieju zapraszają Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu Anna Krupka, starostowie, prezydenci i burmistrzowie miast współgospodarzy turnieju oraz Fundacja „Aktywni dla Polski”. Pierwsza runda rozegrana została w Końskich, druga w sobotę 11 czerwca w Opatowie. Kolejne odbędą się Ostrowcu Świętokrzyskim- 25 czerwca, w Starachowicach- 27 sierpnia, w Staszowie- 10 września, w Jędrzejowie- 17 września.

Oprócz edukacji piłkarskiej, turnieje promują wzorce zachowań, które ważne są nie tylko na boisku, ale i poza nim, w codziennym życiu. Wzorem ubiegłego roku każdy z turniejów będzie promował pamięć o regionalnych polskich bohaterach. Podczas zawodów upamiętniane są postacie Wacława Króla, Adama Bienia, Jana Piwnika “Ponurego”, księdza Kazimierza Sykulskiego i Stefana Artwińskiego. Nad przebiegiem zawodów czuwają doświadczeni animatorzy, trenerzy, instruktorzy oraz sędziowie.

W Opatowie, na stadionie OKS rywalizowało 12 zespołów. Na najwyższym stopniu podium stanęła drużyna Galacticos KSZO Milan. Zespół z Ostrowca po niezwykle emocjonującym meczu pokonał Klimontowiankę Klimontów 3:2.